Жирона подобра од Селта во шпанската голеада

Уругвајскиот репрезентативец Кристијан Стуани со два гола ја предводеше Жирона до втората победа во шпанската Ла Лига, вечерва со 3:2 против Селта.

Стуани беше прецизен во 22. и 56. минута, во меѓувреме и Алакала постигна гол за триумф на домаќините. За Селта по еден погодок постигнаа Аспас и Буфал, а сега двете екипи имаат по 7 бода.

Ова беше последен меч од четвртото коло, а финишот беше во знакот на головите. Двете екипи и по овој меч се во горниот дел на табелата, во група од пет екипи со по седум бодови и веднаш зад неприкосновениот тандем гиганти на шпанскиот фудбал, Барселона и Реал Мадрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести