Зошто УЕФА го смени судијата за Ајакс-Реал?

Наместо Полјакот Марчињак, ќе суди Словенецот Скомина

Слични вести...

2 Responses

  1. 12.02.2019

    […] Своите реализаторски способности, Бензема ќе треба да ги покаже и утревечер на гостувањето кај Ајакс во меч од осминафиналето во Л… […]

  2. 14.02.2019

    […] и во оваа одлука на Скомина, посебно поради тоа што мечот во Амстердам требаше да го суди Полјакот Шимон М… за главен делител на правдата на средбата во […]