Ѕвезда четири години нема победа во ЛШ, ќе има ли пак четири гола на мечот со Црвените бикови?

Црвена ѕвезда за учество во европска пролет има потреба од победа над Ред Бул Лајпциг во вечерашниот меч во Белград, но нема да биде едноставно, германскиот тим е фаворит, а тоа го велат и квотите во Sport Life.

Квотата за триумф на Ѕвезда е 5.50.

Европскиот првак од 1991 година последната победа во групна фаза од ЛШ ја имаше во 2019 година против Олимпијакос, оттогаш поминаа четири години, додуша не ни играа многу во овој период.

Во првите три кола сезонава, белградските Црвено-бели секогаш даваа гол и играа мечеви со четири гола, двапати губеа со по 1-3, а еднаш ремизираа 2-2. На мечот со Лајпциг да има точно 4 гола, квотата во Sport Life е 5.25, а за „ГГ и 4+“ квотата е 2.80.

- Оглас -

Најнови вести