Ќе има ли пенал и брз гол на дербито на „Енфилд роуд“?

Дербито на денот во европскиот фудбал се игра на легендарниот „Енфилд роуд“, каде Ливерпул е домаќин на Манчестер сити. Ливерпул е единствениот тим без пораз во Премиер лигата, а Сити се надева дека ќе ја повтори блескавата игра од последниот меч на „Енфилд роуд“ кога гостите славеа со 4:1.

Во Sport Life овој меч е на понудата за Специјален сингл што значи дека имате многу повеќе опции за обложување.

Секогаш е возбудливо кога играат овие екипи, а на последните три меѓусебни средби имало два промашени пенали и еден автогол. Ударите од белата точка беа за Граѓаните, но Гундоган и Де Брујне промашуваа. Ливерпул си даде еден автогол преку Чемберлејн.

На четири од последните пет меча, првиот гол паѓал во првите 25 минути. Еднаш тоа било од 1-10 минута, два пати од 11 до 20 минута, а еднаш од 21 до 30 минута, па можеби е интересно да се одигра на рано постигнат гол и денеска.

Салах е фаворит дека ќе го даде првиот гол на мечот со коефициент ПЕТ, а потоа следуваат Жота (7), Феран Торес (7), Стерлинг (8) и Мане (8). Може да одиграте и на тоа колку корнери ќе има во текот на целиот меч, како и на тоа кој ќе добие прв или последен жолт или црвен картон.