Ајнтрахт го возврати ударот: 1:1 е во финалето на ЛЕ (Видео)

Ајнтрахт Франкфурт само 12 минути беше во негатива против Глазгов ренџерс во финалето од Лигата на Европа кога германскиот тим успеа да израмни на 1:1 во Севилја.

Проверената комбинација Костиќ како асистент и Боре како стрелец и овојпат беше добитна за Ајнтрахт да стигне до израмнување од 1:1.

Претходно, Ренџерс со голот на Арибо поведе со 1:0 и тој погодок може да го видите ТУКА.

- Оглас -

Најнови вести