Австријците се бунат: УЕФА исто ги третира сите, ќе бидеме во „балон“, не мора да се вакцинираме

И со вакцина и без неа сите фудбалери ќе бидат под посебен режим и во услови на таканаречен балон и ќе нема никакви привилегии за вакцинираните.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *