Барса заборави да победува

Мунир Ел Хадади го постигна првиот гол за Барселона по кам-бекот во каталонскиот гигант и ја спаси Барса од пораз против Атлетик Билбао.

Каталонците заборавија како се победува и трет меч по ред не освојуваат три бода. Оскар Де Маркос со погодок во 41. минута им донесе на Баските предност, а таа стоеше до самиот финиш, до 84. минута кога Мунир израмни. Потоа Барселона постигна гол, но беше поништен поради офсајд, па мечот заврши нерешено.

Барселона по 7 одиграни мечеви е прва во Ла Лига со 14 бодови, но со победа во градското дерби против Атлетико може да ја мине Реал Мадрид.

- Оглас -

Најнови вести