Лош викенд – Челзи во два дена загуби две финалиња без постигнат гол, трета среќа ќе бара во Порто

По поразот од Лестер во финалето на ФА купот, вечерва дамите на лондонскиот клуб го загубија финалето во ЛШ против Барселона, па останува трета шанса во машкото финале во ЛШ против Манчестер сити.

Слични вести...