Чесно од Русија – Ја декласираа Естонија, Македонија ги задржа шансите за Евробаскетот

Домаќините во Перм ја победија Естонија со 75:52 и не оставија во игра за пласман на ЕП идната година

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *