Дади ги разочара Грузијците: Македонија ќе победи во Тбилиси и ќе игра на ЕП 2020

Владимир Димитровски веднаш се наметна со одлични игри во грузискиот тим Телави и во првите два настапи е избран во тимот на колото, а типува дека Македонија ќе ја победи Грузија во финалето во Лигата на нациите.

Слични вести...