Деби што ќе го памети засекогаш – Рафија со гол го протна Јувентус во четвртфиналето на Купот (Видео)

Тунижанецот влезе во игра во 77-мата минута, го одигра првиот меч во дресот на најтрофејниот италијански клуб и со погодок во 104-тата минута му донесе победа на својот тим од 3:2 против Џенова во продолженијата.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *