Домаќините нема да загубат во дербито на дното во Серија А

1801 Штутгарт – Мајнц (20:30 ч.)

Штутгарт во последните пет кола во Бундеслигата освои само два бода и затоа сега е во зоната за испаѓање. Во последните 10 меѓусебни дуели, Мајнц има пет победи, Штутгарт се радувал четирипати, а само еднаш било 0:0.

На последните осум меча, Мајнц и давал и примал барем по еден гол, па така би требало да биде и сега.

Предлог тип: ГГ3+ (2.15)

 

3001 Калјари – Салернитана (20:45 ч.)

Дуел на двете најслаби екипи во Серија А, кои по 13 меча, освоија само по седум бода. Првпат ќе играат во италијанската елита, а Калјари има пет победи во последните шест средби со овој ривал.

Двете екипи имаат примено по 28 гола, а нападот не им е најдобар. Калјари е благ фаворит.

Предлог тип: 1Х&0-3 (1.78)

 

1301 Атлетик Билбао – Гранада (21 ч.)

Атлетик е научен да ги освојува бодовите на свој терен против ривали како Гранада. Така беше на последните четири средби, кога Атлетик на свој терен играше против денешниот ривал.

Гранада сезонава на гости има само една победа, а одбраната е најдобар адут на гостите.

Предлог тип: 1 (1.55)

 

1701 Ленс – Анже (21 ч.)

Две екипи кои одлично играат во Франција. Ленс со победа може да стигне и до второто место на табелата, а реално, на свој терен овој тим е фаворит. Сезонава Ленс има освоено 14 бода од седум средби на свој терен со гол-разлика од 15 дадени и само шест примени гола.

Минатата сезона овие ривали одигра два интересни меча кои завршија со ГГ4+, па повторно може да очекуваме погодоци.

Предлог тип: 1&2-5 (2.65) – Квоти на ден во Sport Life

 

1011 ВБА – Нотингам форест (21 ч.)

Вст Бромич албион е тим кој има цел да се врати во Премиер лигата, додека Нотингам е на средината на табелата, но е во добра форма, без пораз во последните пет кола.

ВБА е единствениот тим кој сезонава дома нема пораз и во девет меча е со шест победи и три нерешени.

Предлог тип: 1 (1.66)

- Оглас -

Најнови вести