Дончиќ си го израмни рекордот и го заврши ноември со просек трипл-дабл по меч

Лука постигна 42 поени во победата на Далас против Феникс од 120:113 и е само третиот кошаркар во историјата што во ист месец имал просек трипл-дабл со најмалку 30 постигнати поени по меч

Слични вести...