Елмас не се спаси од ВАР, прв црвен картон во дресот на Фенербахче (Видео)

Елиф Елмас за кусо се спаси од исклучување по грубиот старт, доби само жолт картон од судијата, но по прегледувањето на спорниот момент од 46-тата минута на мечот од Купот меѓу Умраниеспор и Фенербахче, доби црвен картон.

За македонскиот репрезентативец ова е прв црвен картон откако е член на Фенербахче, а гостите со 10 играчи загубија од второлигашот во првиот меч од осминафиналето на турскиот куп.

Умраниеспор успеа да ја искористи предноста од играч повеќе и со гол во 82-рата минута победи со 1-0. Елмас сигурно нема да игра во реваншот на 24-ти јануари, но и без него Фенер е фаворит, иако има незгоден резултат од првиот меч.

Стартот за исклучување на Елмас можете да го погледнете ОВДЕ.

 

- Оглас -

Најнови вести