Финалистите на ЛШ, Ренџерс, и мадридските гиганти во Квотите на денот (Фото)

Обложувалницата Sport Life има привлечни предлози во редовната рубрика Квоти на денот, а ако решите да ги уплатите сите пет на ист тикет, вкупниот коефициент кој ќе го добиете е 43.26.

Првиот предлог е да одиграте дека на Реал Мадрид – Рајо Валјекано во двете полувремиња ќе има од еден до три гола. Квотата за оваа игра во Sport Life е 1.95.

Глазгов Ренџерс со „еден во еден“ да победи против Хартс, и притоа на средбата да паднат од два до шест голови, е варијантата која носи квота од 2.15.

Квота на денот од 2.40 се нуди за финалето на италијанскиот куп, а за да биде добитна, треба и Интер и Фиорентина да дадат гол, и притоа тимот од Милано да победи или средбата да заврши нерешено во регуларните 90 минути.

Ако верувате дека Брајтон и Манчестер сити ќе дадат гол во прво полувреме, а дека во второто полувреме ќе има барем два гола, тогаш тука за вас е квотата од 2.15.

Последниот предлог е Атлетико да не загуби од Еспањол, а на овој меч во Барселона да бидат постигнати 2-5 гола. Оваа комбинација носи квота од точно 2.00.