Одигра по советите на Спорт Манија и си доби 10.000 денари!

Добитни пет натпревари со вкупен коефициент 27.28 ви понудивме вчера на Типстерски совети, а кој уплатил денеска ќе може да си ги подигне парите од Sport Life.

На чело на тикетот беше дека Јувентус ќе победи против Порто и дека ќе даде два погодоци, а мечот во Торино по регуларните 90 минути заврши 2:1. За дуелот во Дортмунд типот беше 1Х&1+ во прво полувреме, па по првите 45 минути беше 1:0, а на крајот средбата заврши 2:2.

Брага лесно со 3:0 го победи Гимараеш па без проблем излезе 1&2-5 гола. Без многу проблем излегоа и двата меча од англиските лиги. Блекбурн – Свонси заврши 1:1 а предлогот беше Х2&2+, додека на дуелот Портсмут – Сандерленд беше 0:2, а двата гола паднаа во првиот дел. Предлогот за овој меч беше 0-2 I& 0-1 II, што секако е добитен.

Утрово во порака ни пристигна и тикет од наш читател кој ги одиграл петте меча кои ги понудивме и со 400 денари уплата, успеа да се израдува на бруто добивка од 11.649 денари, а нето добивката изнесува 9.962 денари.

Честитки за сите кои го уплатија овој тикет и продолжете да следите и читате Спорт Манија.