Ѓоковиќ е подготвен за финале пред финале против Надал на Ролан Гарос

Вечерва првиот носител успеа да го победи Беретини со 3:1 во сетови и во полуфиналето ќе игра против апсолутниот рекордер на гренслем-турнирот во Париз.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *