Ѓоковиќ ќе го освои Торино, супер квоти за Италија, Чиле, Норвешка, Еквадор…

Еден тенис и два хокеј дуели го „нарушуваат“ фудбалскиот Супер тип на Sport Life за денеска. Токму тенисот е во центарот на вниманието затоа што се игра финалето на завршниот АТП Мастерс турнир во Торино.

Новак Ѓоковиќ игра против Каспер Руд, а Србинот е голем фаворит за победа. Дека Ѓоковиќ ќе го освои турнирот квотата е 1.35.

Од фудбалската понуда, Македонија да слави над Азербејџан носи квота од 1.67, а Унгарија да ја победи Грција за добитен коефицинет од 2.18. Може да се обложите и на победи на Катар или Еквадор во меѓусебниот меч, а тоа дека Италија ќе ја победи Австрија во контролката е со квота од 2.17.

- Оглас -

Најнови вести