Гол во трета лига во БиХ воодушеви преку милион луѓе (Видео)

Екипата на Братство од Босанска Крупа со 4:1 ја победи Слога во Втората лига ФБиХ Запад, што е трета лига во Босна и Херцеговина.

Домаќините имаа сигурна предност кога во 87-мата минута домашниот фудбалер Ишак Џанан доби една топка на линијата од шеснаесетникот. Џанан успеа на перфектен начин да направи ножички и да постигне спектакуларен погодок, кој досега на социјалните мрежи го имаат видено преку еден милион луѓе.

@__ishak__97__ #gnkbratstvo1918bosanskakrupa #fypシ ♬ Merccedecc – Desingerica & Pljugica & Djexon & Coja

- Оглас -

Најнови вести