И во „мртов“ ден за обложување може да се добијат 2.500 евра

Само со 100 вложени денари, добивка од 148.892 денари си заработи играч во Sport Life обложувалниците во Битола. Иако вчера беше еден од оние денови кога нема атрактивни средби, кога понудата е лимитирана, овој обложувач докажа дека и во таквите денови среќата може да ви се насмевне.

На тикет на кој има осум натпревари, комбинирани од различни првенства, но и од дуели на национални селекции, добивката е одлична. Сантос уште во првото полувреме даде два гола за сигурно погоден дуел против Палмеирас 1Х&2-4 гола. И Терамо победи со 2:0 против Леонцио во Серија Ц во Италија, а типот беше 1&0-3.

Нордсјиланд на гости победи со 2:0 и без мака погоден тип Х2&2-4. Пролетер со пресврт во второто полувреме го победи Јавор во Купот на Србија со 2:1 за 1&0-3 гола. И Стокпорт со 2:1 славеше против Хартлпул, колку што беше доволно за да биде 1Х&2-3.

На младинците до 19 години меѓу Англија и Франција резултатот беше 3:1 во корист на Галските петли, но и во корист на играчот во Sport Life кој типувал ГГ3+. Гвинеја даде еден гол, но и тој беше доволен за победа против Либерија и погодена прогноза.  Добитниот тикет е комплетиран со дуелот Ипсвич – Болтон за играчи до 23 години. Домаќините победија со убедливи 6:3 откако на полувремето водеа со 2:0.

На осумте погодени мечеви, како зачин за поголема добивка додаден е Фибоначи бонусот, кој носи безмалку 50 евра на овој тикет.