Им тргна на Ерменците, каква бомба на Мхитарјан против Парма (Видео)

Рома попладнево ја надигра Парма со 3-0, а два гола даде ерменскиот офанзивец Хенрих Мхитарјан, кој особено воодушеви со својот прв гол, со кој на римскиот тим му донесе предност од 2-0. Откако неговата селекција се пласираше во Лига Б од Лигата на нации, Ерменецот продолжи да носи радост на фудбалска Ерменија.

Погледнете го супер волејот по кој голманот на Парма немаше никаква шанса:

- Оглас -

Најнови вести