Интер победи, па ги претстави двете големи засилувања (Фото)

Интер во еден дзив денеска ги промовираше двете големи засилувања, Един Џеко и Дензел Думфрис. Џеко веќе и настапи за Интер и тоа пред официјално да биде претставен од клубот, а во дебито постигна и гол за шампионот на Италија, против Динамо Киев во победата од 3:0 на пријателски меч.

Потоа Интер се пофали со новиот шпиц, кој дојде како замена за Ромелу Лукаку, играч што замина во Челзи. Џеко пристигна во Интер како слободен играч и потпиша договор до 2023 година, а ако успее и идната сезона да се пласира во Лигата на шампионите ќе и плати на Рома 1.5 милиони евра.

Веднаш потоа навивачите на Интер имаа нова причина за радост, откако и Думфрис беше претставен како нов играч, со потпишан четиригодишен договор.

 

- Оглас -

Најнови вести