Каков хорор за среќа без човечки жртви, се урна трибина со навивачи на Витезе (Видео)

Навивачите на Витезе имаа многу среќа и минаа без сериозни повреди, откако при славјето со играчите им се урна трибината. Предниот дел попушти со хорор сцени и за среќа без човечки жртви.

Витезе го победи НЕЦ Најмехен на гостински терен со 1:0, а потоа играчите заминаа кон трибината каде што беа сместени нивните навивачи за да го прослават триумфот.

Потоа следеше падот на преполната трибина, но за среќа без сериозни последици за гостинските симпатизери.

 

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести