Кефи и другарите од МЗТ им направија ќеиф на навивачите од Аеродром

МЗТ Скопје Аерродром го совлада белградски ФМП со 87-82, што за Штрковите е четврта победа сезонава во АБА лигата.

Ист број победи има и Борац Чачак, па сега битката за опстанок на МЗТ не делува загубена, до крајот на сезоната останаа уште шест меча за Штрковите. Мајкл Кефи со 26 поени беше предводник на аеродромци.

- Оглас -

Најнови вести