Кјелини промовираше вакцинирање со трета доза, но позитивен е на Ковид-19

Јувентус објави дека нивниот искусен дефанзивец Џорџио Кјелини, е позитивен на коронавирус, и нема да игра на дуелот со Наполи на 6-ти јануари.

Кјелини неодамна објави дека се вакцинирал со трета доза, пропагираше и другите луѓе да го направат тоа.

- Оглас -

Најнови вести