Коефициентот 13 нека се покаже како среќен за Македонија против Словенија

Словенија е апсолутен фаворит за победа на денешниот меч против Македонија во првото коло на Европското првенство во ракомет, барем ако се гледаат коефициентите во Sport Life.

За радост на Македонија, односно за победа, коефициентот е огромен и изнесува дури 13. Низ историјата Македонија знаела да покаже дека кога речиси никој не очекува, таа да одигра најдобро и да направи изненадување. Нека биде и овојпат така, па кој ќе се обложи на „двојка“ за триумф на Македонија, нека му биде најсреќна 13-ка.

Освен квотите за победник на меч, може да одиграте и „хендикеп двојка“, а тоа значи дека Македонија да не загуби со повеќе од седум разлика, што исто така носи добар коефициент. Границата за вкупно постигнати голови е поставена на 57,5 гола, а во првото полувреме границата на голови е на 28,5.

Во Sport Life има и посебна понуда за тоа како Македонија ќе помине во групата на ЕП. Кое место ќе го освои Македонија, колку бодови ќе освои, колку погодоци ќе постигне, колку пенали ќе шутне и уште многу уникатни игри кои ги има само во Sport Life, а може да ги проверите ТУКА. 

- Оглас -

Најнови вести