Конте: Лоши сме, и технички и тактички и ментално

По срамниот пораз во Словенија од малата Мура, која е формирана во 2012 година, тренерот на Тотенхем, Антонио Конте, го критикуваше својот тим.

„Тежок пораз. Има многу работа пред нас, ќе треба трпение и време за да се врати Тотенхем таму каде што сакаме да го видиме. Лоши сме и технички и тактички, но и ментално“, рече Конте по првиот пораз како тренер на лондонскиот тим, и тоа од клуб кој немаше бод досега во Конференциската лига.

 

- Оглас -

Најнови вести