Сензација во Марибор: најголема победа на Мура во историјата, падна Тотенхем!

Словенечката Мура дојде до првата победа во Конференциската лига, и тоа со 2-1 против англискиот гигант Тотенхем. Мура, која летоска ја елиминира Шкендија во квалификациите за ЛШ, славеше над Англичаните со гол на Мароша во 94-тата минута.

Ова е најголем триумф во историјата на Мура. На гостите не им помогна ниту голот на Кејн со играч помалку. Сесењон беше исклучен уште во првото полувреме.

- Оглас -

Најнови вести