Менез доби воспитна: Може да биде и Марадона и Меси, но нема да игра за Клуб Америка

Поранешниот селектор на Мексико, Мигел Ерера, не попушта и не сака да го врати 32-годишниот интернационалец поради незалагање.

Слични вести...