Милевски по мечот им кажа една реченица на фудбалерите и сите останаа воодушевени (Видео)

„Ми се допаѓа што не се радувате на освоен бод со Англија. Браво. Секоја чест“, им рече селекторот Благоја Милевски на фудбалерите веднаш по дуелот со актуелниот европски вицепрвак.

Македонија одигра 1:1 против Англија во меч од последното коло во квалификациите за ЕП 2024.

- Оглас -

Најнови вести