Мина 15 години во Барселона, пред две децении едвај преживеа и сега е меѓу главните кандидати да го наследи Куман

Шпанскиот гигант му е матичен клуб, а го слави 7. јануари како втор роденден, откако на тој ден во 2001 година си го проголта јазикот и едвај беше спасен

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *