Моќната Данска без примен гол ѝ се приклучи на Германија на Мундијалот во Катар, мечот во Тирана е прекинат (Видео)

Јоаким Мјеле со гол во второто полувреме донесе победа од 1:0 и Данците се втората селекција што сигурно ќе игра на Светското првенство идната година.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *