Каква приказна има Кристијано Роналдо – Почна со два гола во октомври 2002 година, вечерва со хет-трик стигна до 801 погодок (Видео)

Пред 19 години ги запиша првите два гола како играч на Спортинг, а фудбалската бајка на Португалецот стигна до неверојатни 801 гол, вечерва по трите погодоци против Луксембург.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *