Можен ли е ваков пропуст? Целиот свет виде дека голот на Баерн за продолженија беше регуларен! (Видео)

Реал Мадрид со чудесен пресврт за три минути во самиот финиш од мечот го елиминара Барен Минхен и ќе игра во финалето на Лигата на шампионите во Лондон. Мечот имаше неверојатни 16 минути продолжение, а пред самиот крај „баварците“ постигнаа гол за израмнување на 2-2 и продолженија, но судиите го поништија погодокот на Де Лихт поради офсајд.

Сепак, асистентот судија Лискиевич, рано го крена знаменцето, сингализирајќи офсајд позиција, иако воопшто не стануваше збор за недозволена позиција на фудбалерот на Баерн Минхен. Според правилата, судиите мора да сочекаат акцијата да заврши, па дури потоа да сигнализираат, но и да не сигнализираат, ВАР-системот секако ги проверува сите голови.

https://twitter.com/centregoals/status/1788313234077884683?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1788313234077884683%7Ctwgr%5E70e664a47ce04cd734dd225f47b7315afcc6bf75%7Ctwcon%5Es1_c10&ref_url=https%3A%2F%2Fsportsport.ba%2Ffudbal%2Freal-bayern-de-light-ponisten-gol%2F474153

Сигурно дека дополнително ќе следуваат уште многу реакции, но и оспорувања на победата на Реал Мадрид, и веројатно сето тоа ќе биде со право, бидејќи поништениот гол на Де Лихт беше регуларен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести