Навивачот кој сексуално ја вознемири новинарката доби тригодишна забрана

Италијанската новинарка Грета Бекаља остана во неверување кога додека во живо даваше извештај од локалното фудбалско дерби меѓу Емполи и Фиорентина, беше сексуално нападната од еден навивач.

Навивач на Фиорентина ја удри новинарката по задникот, а тоа беше забележано на ТВ. Иако изненадена и збунета, Грета продолжи со извештајот.

Полицијата брзо го идентификуваше напаѓачот, кој се вика Андреа Серани. Првично казната за Серани е забрана за посетување спортски настани во следните три години, а доколку биде подигнато и обвинение против него, ќе го чека дополнителна казна.

- Оглас -

Најнови вести