Не се пропуштаат квотите за победи на Холандија и Англија на Светското првенство

Супер типот во Sport Life нуди зголемени квоти на мечеви од повеќе различни спортови, но сепак во фокус се средбите од Светското фудбалско првенство. Англија игра против Иран во меч кој започнува во 14 часот, а квотата за победа на Гордиот Албион е одлична и изнесува 1.45.

Дури 1.75 коефициент е за триумф на Холандија во дуелот против Сенегал, кој како африкански првак ќе биде без својот капитен Садио Мане. Селекторот на Сенегал има проблем и со други повредени играчи, па едноставно ќе биде многу тешко да се спротистават на Лалињата на стартот од Мундијалот.

- Оглас -

Најнови вести