Отаменди објави фотографии од тренингот на Аргентина: Имаме јако засилување (Фото)

Николас Отаменди објави интересни фотографии од тренингот на Аргентина денеска и се пофали со присуство на една од најголемите легенди на Гаучосите.

Кун Агуеро дојде во тренинг-кампот на Аргентинците и тренираше со фудбалерите кои се подготвуваат за големото финале на Мундијалот во Катар против Франција во недела од 16 часот.

„Имаме големо засилување, Кун Агуеро. Уште е велемајстор за фудбал и даде прекрасен гол“, се пофали стоперот на Аргентинците.

Секако, третиот стрелец во историјата на аргентинската репрезентација дојде само да ги посети своите сонародници и да им посака среќа во финалето.

Кун со 41 гол е трет стрелец на Аргентина на вечната листа, зад Лео Меси со 96 и Габриел Батистута со 56 погодоци.

Во Катар од самиот почеток на Мундијалот како поддршка од трибините е и Габриел Батистута.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести