Почина Диего Армандо Марадона!

Според повеќе светски медиуми, Диего Армандо Марадона почина на 60-годишна возраст. Првичните информации велат дека Марадона имал срцев удар.

Марадона само пред две недели беше во болница, каде што имаше успешна операција, по што беше пуштен од болница, а се појави и негова фотографија по операцијата која може да ја видите ТУКА.

Само 15 дена по таа операција, Марадона денеска починал од срцев удар.

- Оглас -

Најнови вести