ПОЛУВРЕМЕ: Манчестер сити засега е шампион, но Ливерпул е во одлична позиција за да ја „украде“ (ВИДЕО)

Според актуелните резултати, Манчестер сити ќе ја освои титулата во Премиер лигата, но Ливерпул е во одлична позиција да за им ја „украде“.

„Граѓаните“ на полувремето губат со 0:1 од Астон Вила, додека Ливерпул игра 1:1 на својот стадион против Вулверхемптон.

Според моменталните резултати, сити е шампион поради подобра гол разлика, но доколку Ливерпул постигне уште еден гол, тогаш тимот на Пеп Гвардиола ќе мора да победи.

ПРЕМИЕР ЛИГА

Арсенал – Евертон 2:1

Манчестер сити – Астон Вила 0:1

Ливерпул – Вулверхемптон 1:1

Норвич – Тотенхем 0:2

Брентфорд – Лидс 0:0

Барнли – Њукасл 0:1

Кристал Палас – Манчестер јунајтед 1:0

Брајтон – Вест хем 0:1

Челзи – Ватфорд 1:0

Лестер – Саутемптон 0:0

- Оглас -

Најнови вести