Потег на денот се акробатските ножички на расниот стрелец Жоао Педро (Видео)

Бразилецот Жоао Педро повторно го спаси Калјари од пораз, а голот вреден еден бод против Торино постигнат со ножички е феноменален.

Педро високо се одрази и на фантастичен начин погоди со најтешкиот удар во фудбалот.

За него тоа беше деветтиот гол сезонава и сега има еден повеќе од сите останати  фудбалери на Калјари, кои заедно постигнаа 8 гола.

- Оглас -

Најнови вести