Прво коло, а веќе имаме автогол кој може да конкурира за најсмешен во сезоната (Видео)

Дуелот меѓу Тотенхем и Саутемптон засега е најефикасен во англиското првенство со вкупно пет погодоци. Домаќините се радуваа со 4:1, а од сите пет гола, најефикасен беше тој што беше постигнат од фудбалер во сопствената мрежа.

Се играше 61-та минута кога гостинскиот дефанзивец Салису, сакајќи да расчисти една топка од сопствениот петерец, несмасно реагираше и топката наместо да ја исфрли во поле, ја шутна во голот.

https://twitter.com/i/status/1555942068077608960

- Оглас -

Најнови вести