Рабио му ја вршеше работата на Влаховиќ и го спаси Јуве од бламажа (Видео)

Французинот кој игра во средниот ред на Јувентус, Адриен Рабио, вечерва против Сампдорија се прослави како напаѓач, и со два гола му донесе триумф на својот тим од 4-2.

Душан Влаховиќ кој е шпиц на Јуве, немаше своја вечер, утна пенал при 3-2 ,но благодарение на Рабио, Старата дама освои три бода против тимот кој е блиску до испаѓање од Серија А.

Инаку, вечерва во Торино првото полувреме беше супер интересно.

- Оглас -

Најнови вести