Рускиот гренслем-хит ќе му биде противник на Ѓоковиќ – Во Мелбурн за 10 дена заработи повеќе од цела кариера

Аслан Карацев е најголемото изненадување на Отвореното првенство на Австралија и како квалификант стигна до меч за финале против Новак Ѓоковиќ.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *