Се редат изненадувањата, загубија и Грција и Германија, Србија прими 100 поени

Поразот на Турција од Белорусија не е единственото изненадување кое се случи вечерва во кошаркарските квалификации за СП 2023. Порази претрпеа и Грција од Велика Британија, како и Германија од Естонија, а Србите дома одвај со 101-100 ја победија Летонија.

Македонија утре ќе се обиде првпат во својата историја да ја победи Шпанија. Тоа можеби делува како невозможна мисија, но неиграњето на ѕвездите од НБА и Евролигата ги оштетува и ги ослабува најдобрите селекции во Европа, па се случуваат изненадувања.

- Оглас -

Најнови вести