Што ти е фудбал – Како изгледа еуфорија и тага за 60 секунди од навивачки агол (Видео)

Навивачите на Хибернијан објавија интересно видео од нивната трибина на „Хемпден парк“ во финалето во Лига купот против Селтик, што само во 60 секунди ја покажува магијата на фудбалот и моментите на еуфорија и тага само за една минута.

Популарните Хибс поведоа во мечот за куп-пехарот со 1:0 во 51-вата минута со голот на Пол Хенлон и на трибините на „Хемпден парк“ на нивната страна имаше вистинска еуфорија.

Но, сè уште не стивна радоста на симпатизерите на Хибернијан, само една минута подоцна Селтик израмни на 1:1 со голот на јунакот во финалето, Кјого Фурухаши.

Јапонецот со уште еден гол во 72-рата минута му донесе победа на Селтик од 2:1 и нов трофеј, а како изгледаше навивачката минута, односно 60-те секунди за првите два гола од навивачки агол на трибината со навивачи на Хибернијан погледнете во видеоматеријалот:

 

- Оглас -

Најнови вести