Со победа Рома му честиташе титула на Јувентус, Интер е втор, а Имобиле го израмни рекордот на Пипита

Денешните мечеви од последното коло не одлучуваа ништо значајно, па најинтересна беше битката за вицешампионската титула што ја доби Интер со победа во Бергамо

Слични вести...