Спектакл во режија на Меси – Со Паненка го прослави 700-тиот гол во кариерата (Видео)

Со најпозната верзија на изведување пенали, Аргентинецот погоди во 50-тата минута и прослави неверојатен јубилеј.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *