Супер маратон на Ролан Гарос со среќен крај за Крејчикова

Чешката тенисерка беше на работ на амбисот, губеше со 3:5 во решавачкиот сет, но сега може да биде хероина на Ролан Гарос и да си замине од Париз со два пехари.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *