Супер шестка со Викенд квоти на Sport Life – Одиграјте тикет со најголеми коефициенти во Македонија (Фото)

Викенд квотите на Sport Life нудат шест натпревари со најголемите коефициенти во Македонија, а изборот е со неколку супер интересни дуели.

Почетокот е со големото англиско дерби меѓу првакот на Англија, Манчестер сити и европскиот шампион Челзи од 13.30 часот.

Предлог е да се одигра ГГ&3+ со топ-квота од 2.35. Баерн му гостува на Келн и најтрофејниот тим во Германија, кој ја брани титулата и е лидер на табелата со најмногу постигнати голови повторно ќе биде ефикасен. И Келн е подготвен за голеада па добар избор би бил да се одигра 3+ со коефициент од 1,33.

За мечот меѓу Њукасл и Ватфорд во Англија изборот е двознак со 1 и 3+ со високи коефициенти во Sport Life.

Слично е и на дуелот во Турција меѓу Анталијаспор и Фенербахче, а тука треба да се одигра двојка, или 3+.

Голови се очекуваат и на мечот во Серија А меѓу Салернитана и Лацио и за ГГ&3+ квотата е 2.30.

Последниот меч од понудата исто така е од Италија, а понудени се три опции за мечот меѓу Јувентус и Удинезе.

За едниница и победа на Старата дама, Sport Life нуди специјален коефициент од 1.45, за 3+ квотата е 1,87, а за ГГ&3+ е дури 2.80.

Сите натпревари од Квотите на денот може да се одиграат на ист тикет во Sport Life и да се комбинираат по ваш избор со останатите игри во билтенот и дневниот додаток.

 

- Оглас -

Најнови вести