Царски тикети во магичната ноќ за обложувачите – Со полувреме-крај и мали уплати играчите во Sport Life растурија со добивки (Фото)

Извонредни добивки има во Sport Life во магичната ноќ што означи крај на европскиот циклус квалификации пред баражите за пласман на Мундијалот во Катар.

Неверојатен финиш во натпреварите по групи се случи и на сите 7 последни дуели во фазата по групи на полувреме беше нерешено, а потоа грото од фаворитите победија.

РАСТУР-СИСТЕМ, СО ИСТА КОМБИНАЦИЈА ДО НОВИ ТОП-ДОБИВКИ

Дека вчера беше моментот за играта полувреме-крај во комбинација со голови, и тоа со нерешен резултат по првиот дел и потоа со победи на фаворитите, покажаа уште двајца мајстори за обложување со мали уплати и големи добивки во обложувачките места на Sport Life кај Соборниот храм во Скопје, потоа во Вевчани и во Петровец.

Првиот тикет со уплата од 20 денари донесе добивка од над 200.000 денари во бруто-износ, а одиграни се четири пара.

Тука изоставен е Гибралтар против Летонија, а комбинацијата полувреме-крај со голови е 2-3 и ќарот е 170.000 денари во нето-износ.

Во Вевчани тикетот е речиси ист, со истите четири дуели, но во комбинацијата со голови е играно 2-4 и со уплата од 40 денари добивката е 172.858 денари.

И на добитниот тикет уплатен во Петровец речиси сè е исто, само маргината на голови на четирите меча за голем ќар вчера е играно од 2-5 гола.

Уплатата е 50 денари, а добивката изнесува 145.793 денари.

СÈ Е ИСТО И ВО ГЕВГЕЛИЈА, САМО НЕМА ГОЛОВИ И ВЕЛС И БЕЛГИЈА Е ИКС

И повторно магичната комбинација од четирите дуели меѓу Холандија и Норвешка, Црна Гора и Турција, Босна и Херцеговина против Украина и Финска со Франција одиграни со Х-1 и Х-2 донесоа супер ќар од 101.629 денари во Гевгелија.

Тука во комбинацијата полувреме-крај нема голови, но затоа мајсторски е погоден „иксот“ на дуелот меѓу Велс и Белгија што заврши нерешено 1:1.

МАГИЧНА НОЌ – СО МИНИМАЛЕЦ УПЛАТА СИ ЌАРИ 5.000 ЕВРА

Таквиот раритет во квалификациските дуели одлично го искористија неколку обложувачи во Sport Life за магични добивки со мали уплати.

Едно од најпознатите обложувачки места на Sport Life, кај Млечниот ресторан во Скопје има одлични играчи што често прават неверојатни добитни тикети, а така беше и во вторникот.

Со пет погодени пара со комбинирана игра полувреме-крај и со голови, обложувач само за 20 денари има бруто добивка од 344.602 денари.

Погодени се дуелите Холандија – Норвешка со Х-1&2-5 и четири исти исходи со Х-2&2-5 на мечевите Гибралтар – Летонија, Црна Гора против Турција, Финска со Франција и Босна и Херцеговина против Украина.

Неизвесно беше на култниот „Де Кајп“ во Ротердам, каде што до 84-тата минута беше 0:0, но Холанѓаните со два гола на Бергвајн и на Депај во рок од 7 минути ја победија Норвешка со 2:0 и донесоа многу радоста за мајсторот за обложување, кој уплати минималец од 20 денари, а ќари скоро 5.000 евра во нето-износ.

Претходно веќе објавивме за тикетот со шест пара играни со Х-1 и Х-2, на кој само Велс против Белгија е промашен за добивка од над 100.000 денари со уплата од 20 денари.

 

- Оглас -

Најнови вести